Edity #3 Sam + kontynuacja pewnej fabuły...?!

2 | dodaj
Wpierw info od Kate: info o kontynuacji pewnych magicznych zadań z fb od pani Oli, która odpowiedziała na pytanie pewnej graczki...!
Tak więc coś na co czekałam już naprawdę dłuuuugo! "Niedługo" to najpewniej jeszcze przed końcem tego roku, ale byle przed końcem stycznia bo nie wytrzymam normalnie! Po co w ogóle czytałam te komentarze?! x'd Ale stało się, tak więc z niecierpliwością czekam na moją ukochaną magiczną fabułę... =]
~ Kate
PS. Jeszcze jedno do jutra(rano - 1 grudnia) trwa 24 godzinna oferta podwójnych Star Coins.

Eloszki!
Przez ostatni czas prowadziłam ożywioną dyskusję z Kate, że ona pisze za dużo postów, a mnie nie chce dopuścić. (ożywioną, tzn. S: "Daj mi napisać posta", K: "Dziś ja")
Tak czy owak, łapacie cztery edity! Pamiętajcie - kliknijcie, a najlepiej otwórzcie w nowej karcie, aby zobaczyć je w oryginalnej wersji - która nie jest tak zamazana jak tu(chociaż zauważyłam, że Kate podczas mej nieobecności dała jeden pasek boczny i poszerzyła miejsce na posty :'D).
Miałam taką oto koncepcję... a wyszło tak, jakby Kate coś do mnie mówiła, a ja nastawiłam uszu. X"D
Podoba mi się ten edit... te odcienie czerwieni dodają trochę ciepła do dość chłodnych kolorów. :'3
Nie wyszło najlepiej w porównaniu do reszty. Efekt końcowy jest całkiem przypadkowy i prawie nie widać, że postacie miały być czarno-białe. ;_;
o.e Wyszło tak, jak chciałam... O.0
Dzięki za uwagę. :3

"Ogłoszenie z gazety"

4 | dodaj
      Znajomi wołają mnie "Sam", bo chyba całe moje imię jest za długie i tym samym ich lenistwo bierze górę. Przyznam, - bez ogródek - że nie przepadam zbytecznie za wszelakimi zdrobnieniami mojego imienia. Powód jest prosty - nie po to moi rodzice nadali mi takie imię, jakie mam, aby inni je skracali. Proste? Proste. Chociaż muszę także przyznać, że się już nieco przyzwyczaiłam do moich przezwisk, ale wciąż się uśmiecham w duchu, jak ktoś należycie wypowie moje imię - Samantha.

Nowości w JCP [25.11.2015]

2 | dodaj
To będzie dość krótki post. Tak więc dzisiejszego wieczoru chciałabym Wam pokazać parę rzeczy, które znalazłam w JCP, kolejny raz będą to ubrania:
Ja już czuję święta w powietrzu, a Wy?
Mróz coraz mocnej usiłuje pokazać że już jest, śnieg pada nocą, lecz następnego popołudnia już znika, ale z każdym dniem zostaje go coraz więcej. Ahhh brakuje jeszcze przystrojonych choinek, dni wolnych od szkoły i długich wieczorów spędzonych w miłym nastroju...
Na dziś to tyle, przez weekend Sam przejmuje pałeczkę. (może za niedługo jeszcze inny wystrój bloga się pojawi... :] )
Pssyt, zrobiłam taką zimową wersje mojego "podpisu". xd

Święta w Jorvik, Profesor Hayden [25.11.2015] + zmiany w Blogu

0 | dodaj
Witajcie! Za oknem coraz zimniej, ja przybywam do Was z wieściami, że...

1. W Jorvik już święta! Radny z Srebrnej Polany jak co roku szykuje się niezbyt zręcznie, a w Jarlaheim można spotkać Mikołaja. Zadania są takie jak co roku, zmieniły się jednak nagrody. Tak więc w drogę!
Wraz ze świętami przybyły też sklepy świąteczne rozsiane po całyyyym Jorvik.


Wyjaśnienie systemu z "fragmentami świątecznymi" i "świątecznymi życzeniami":
"Część świątecznych zadań zostaje nagrodzona "Życzeniami Świątecznymi", które możesz wymienić ze św. Mikołajem na prezenty. Niektóre z nagród będą w formie "Fragmentów Świątecznych" i potrzebujesz trzech, aby wymienić je na świąteczne prezenty.

Prezenty, które otrzymasz od św. Mikołaja w zamian za życzenia są wybrane całkowicie przypadkowo z jego worka, dlatego istnieje szansa, że otrzymasz ten sam prezent dwa razy. Aby mieć dostęp do zadań świątecznych musisz być Star Riderem oraz osiągnąć poziom 5.

Jak to działa?

- Trzy "Fragmenty Świąteczne" mogą być zamienione na "Świąteczne Życzenie".
- Jedno "Świąteczne Życzenie" może być zamienione na świąteczny prezent od Mikołaja.
- Aby dokonać wymiany, musisz posiadać fragmenty lub życzenia w swoim plecaku.
- Musisz być Star Rider i grać wystarczająco długo, aby mieć dostęp do Jarlaheim."
2. Zaś w innej części Jorvik, a dokładniej w Eponie nowe zadania! Tym razem u Profesora Haydena z Lustrzanych Bagien. Ponoć początkowo będzie dość zgryźliwy, ale to przeminie.

3. Nowe rzeczy w Nowej Grani i w JCP.

4. Targ Koni zaczyna się rozkładać na Arenie w Stajni Jorvik.

5. 3 część The Star Stable Show
Po za nowościami z Jorvik prowadząca będzie przystrajać choinkę z Game Masterami, znajdzie się wśród nich także Pani Ola(jeśli ktoś nie wie - krótko obcięta, jasne włosy), i... na końcu pewna scena z zza kulis powstawania tego odcinka - ah ten talent muzyczny :]

No to chyba już koniec... co sądzicie o aktualizacji, spodziewaliście się może jakiś nowych zadań świątecznych?
Narka :]

ZMIANY W BLOGU

Jak może zauważyliście zmieniłam pare rzeczy...
- nagłówek na wersje zimową,
- układ rzeczy na stronie przez co jest więcej miejsca na aby mogły się zmienić większe screeny/edity itp. co jest lepszą zmianą dla mnie wraz z Sam i dla Was(mam nadzieję)
- Dodałam "Reakcje", ponieważ jesteście trochę oporni co do pisania komentarzy, ale to nie zmienia faktu, że komentarze nadal są mile widziane(i zawsze będą!) :]
- Gwiazdki w Eponie znalazły się na pasku bocznym w "Pomoce do SSO"

Co sądzicie o zmianach? Komentujcie śmiało :]

Serwer Emerald Forest + troche o nowym sklepie SSO

0 | dodaj
     Tak więc, zacznijmy od nowego serwera... albo nie! Od wyjaśnień co się stało z Samanthą. Otóż nasz Sam ma szlaban na elektronikę i czasami uda się jej czmychnąć na lapka, napisać parę komentarzy gdzieś na innych blogach, ale niestety nie jest to wystarczająco dużo aby napisać jakikolwiek post. Wróci ona najpewniej do Nas w ten weekend, ewentualnie przy sprzyjających wiatrach nawet w piątek, to się zobaczy, jednak jak na razie musicie wytrzymać ze mną jeszcze trochę.
    Ten post miał być połączony z jutrzejszą aktualizacją, ale stwierdziłam że jest wystarczająco dużo treści aby go umieścić dziś.

+

Nowy Polski Serwer - Emerald Forest


 Posiadamy 2 górskie, strasznie wręcz kaloryczne serwery, i teraz mamy dla odmiany las pokryty szmaragdowymi kamieniami

Tak więc istnieją już 3 polskie serwery! Dobrze że stworzyli kolejny Serwer, ostatnio Ciastek i Miodek ciągle były przepełnione gdy jednocześnie więcej osób chciało grać, a Sam nie mogła wrócić na Ciastko(i zresztą nadal nie może) x'd
Szczerze to szkoda mi opuszczać Ciastko, chociaż nie tak ciężko jak pewien europejski Serwer na którym zaczęłam swoją przygodę z tą grą. Pierwsze levele, a pewne rzeczy wydawały mi się czarną magią, a mój pierwszy Walentynkowy event, w którym brałam udział już od 3 dnia mojej gry był totalną porażką, ale było fajnie, nie ma co. Poznałam tam dużo sympatycznych osób, polaków i nie tylko, a z niektórymi utrzymuję kontakt do dzisiaj. Starczy tych sentymentalności.

Zostajecie, czy się przenosicie? Bo ja, jeśli nasza droga Samantha nadal nie będzie mogła wrócić na Ciastko to wspólnie chyba zaszyjemy się na długie zimowe miesiące do opustoszałego szmaragdowego lasu u podnurza naszych gór.


Sklep z rzeczami od Star Stable
 Wiecej szczegółów o tym na stronie sso - https://www.starstable.com/pl/article/2228
O tym, podobnie jak w przypadku nowego Serwera na pewno już słyszeliście. Ja jednak podejdę do tego mniej sceptycznie. O czym mowa? O tych kosmicznych cenach jakie można zobaczyć, chcąc kupić jakąś z tych rzeczy. Ja osobiście nigdy nie zamierzam nic z stamtąd kupować.
     Star Stable na Facebooku odpisało paru osobom wyjaśniając przyczyny takich a innych cen:

Tak więc co tu dużo mówić, w przyszłości te ceny mogą się zmienić, ale nie jest to pewne.

      Tak więc na dzisiaj to tyle. Za tydzień, może za 2 tygodnie nowa rasa koni, która będą najpewniej Końmi Islandzkimi o których wspominałam już tydzień temu przy 2 części The Star Stable Show, a i jeszcze jutro jest aktualizacja. Potem już będzie 16 grudnia, czyli prowadzenie konia, a potem już święta i najpewniej też coś ekipa SSO z tej okazji nam coś zgotuje, po za śniegiem w Jorvik rzecz jasna :] Narka.

Hawaii JONES

0 | dodaj
Nie planowałam na dzisiaj posta, ale wczoraj wieczorem w Eponie spotkałam ciekawą postać! Dziewczynę, Hawaii Jones. Znajome nazwisko co nie? Ale ja nie mówię tutaj o filmie, który zapewne wszyscy znają tylko o poszukiwanym przez nas kiedyś skarbie. Na końcu w nagrodzie otrzymaliśmy kapelusz kowbojski, który mi się bardzo podoba i zawsze mam go przy sobie.


Stary kapelusz Mississippi JONESA, a Hawaii ma taki sam jak ja x'D. To jest najpewniej przodkini tejże osoby! Pamiętacie zadania, kiedy to na samym końcu znaleźliśmy skarb Mississippi Jonesa oraz jego kapelusz? James z Fort Pinta zabrał kasę, a my ten kapelusz. Jeśli nadal nie kojarzycie... prowizoryczna mapa przestawiająca Fort Pinta, podążanie za wskazówkami-kamieniami, ustawianie czterech kamieni przy tych 4 runach koło Zamku Srebrnej Polany...

My świętujące powrót Sam do gry, a w tle to miejsce które mam na myśli...
 Odświeżyła Wam się już pamięć? A może jeszcze tego nie mieliście, ale wracając do rzeczy.
Jeśli SSO dodało już do gry postać , która ma się okazać Panią X to moim zdaniem może to być właśnie ta dziewczyna! A jeśli nie, to i tak liczę na to że znajdą się od niej jakieś inne ciekawe zadania.
Dlaczego? Intuicja mi podpowiada x'P
Jak Wam minął weekend? U Was też pada już śnieg? Pomocny był ten spis gwiazdek?
A tak wgl. Byle do piątku, co nie?

O Eponie słów "pare" + prośba

6 | dodaj
Witajcie! Dzisiaj chciałabym dla Was napisać posta o Eponie... o dość obszernym temacie. Wszystko co stwierdziłam że warto tu umieścić, choć nie koniecznie wszystko Was zainteresuje.

Poniżej spis nazw i opisów lokalizacji dodanych wraz z przybyciem Epony(po za lokalizacją "nie wszystko ukryte jest w kościach" - znam już to na pamięć x'd)
nie marnuj, oryginalny rozmiar większy jakieś 3 razy x'd (otwórz obrazek w nowej karcie i powiększ x'd)


Drugą rzeczą jaką chcę Wam przedstawić to bunkier, który przykuł moją uwagę od pierwszego wejrzenia! (wszystko udokumentowałam). Może zauważalnie go już robiąc wyścig u pewnej sympatycznej dziewczyny.
Wygląd rodem z Gwiezdnych Wojen.
Zaciekawiona nietypowym wyglądem czegoś czego jeszcze w życiu wcześniej nie widziałam podjechałam bliżej.
z frontu
Wyglądało na zniszczone przez czas, fakt że był porośnięty mchem i innymi roślinami tylko utwierdził mnie w tym przekonaniu. Objechałam go dookoła, od strony lądu był jakiś "podjazd".
Stary Bunkier B7
Obiekt był oznakowany jako "B7", dużo mi to nie mówiło, ale i tak byłam zachwycona wyglądem tego budynku, chętnie będę tutaj wracać.

Kolejną rzeczą jest coś co mnie oburzyło, a na co nie ma wpływu ani ja, ani zespół SSO, ani nikt inny. Dotyczy to Hermana, a raczej jego brak, ale to nic, gdyby nie dodatkowe, które bezkarnie zatrzymał dla siebie. Dobra, nie no żarty żartami, ale fakt to fakt, patrzcie sami:
 Ale pamiętajcie ludzie - są jeszcze dodatkowe u pani Drake, tylko nie bierzcie tych co są do zaliczenia u Hermana bo będzie totalna klapa x'd

I w tym samym miejscu moimi ciekawymi oczami dostrzegłam za pracownikiem G.E.D.(który jak pamiętamy zatrzymał Hermana i już go więcej nie widzieliśmy) dom w trakcie budowy, widzicie, tam za kontenerem w tle.
widzicie, prawda?
 Postanowiłam tam pojechać, lecz, lecz coś mnie powstrzymało, było to coś okrutnego przez co jeszcze długo będę się bała tam podjeżdżać, lub bliżej białych klifów(czy jak tak się nazywają xd), które są już na zablokowanych terenach bo nie wiem czy tam jest "ściana", czy znowu...
...wydarzy się właśnie to. Oczywiście Moorland gorąco mnie przywitało.

Jednakowoż jest jedna rzecz, która mi się nie podoba - w Księżycowym Sierpie(jak dobrze pamiętam nazwę) tam gdzie można przenocować, są łuki, które po prostu nie pasują do tego typu grafiki co jest wszędzie wokół... no wiecie chyba co mam na myśli xd Same w sobie są fajne, ale w tym miejscu po prostu nie pasują...

Skoro już jesteśmy przy Księżycowym Sierpie to tam jest taki przyczajony rybak(man nadzieję że nie będzie nabijania kolejnej reputacji z łowieniem ryb xd)... nie wiem jak to wygląda u Was, ale on podgląda kogoś... kogo? Nie zwróciłam koniec końców uwagi xd. Piszcie co o tym sądzicie xdd


 Na Lustrzanych Bagnach jest miejsce, gdzie w ziemi jest dziura! Zauważyliście ją też, czy może jestem tą pierwszą x'd Może będą wiewiórki, a może coś w podobie jak w Lesie Złotych Liści(pamiętacie jeszcze te zadania, ja je miałam kupę czasu temu, stare czasy)? Tutaj w końcu też jest pojedyncza dziurka, tak jak tam. Sama nie wiem co to możne być... Może będzie coś oryginalnego?

A jak jesteśmy przy bagnach, to jest tam sporo mostów, co nie? Czy tylko ja mam tak że jak jadę to czasami most ma przeolbrzymią ochotę mnie przytulić bez mojej zgody i...
 ...i dzieje się właśnie to. Z tego uścisku można wyrwać się tylko skacząc. Przynajmniej się da...

Teraz rzecz jakże oczywista, port kropka w kropkę jak w Jarlaheim, tylko czekać aż zespół SSO zorganizuje nam kursy do tego miejsca.

Kolejne miejsce w Eponie, które mnie zaciekawiło w sposób szczególny(mam beznadziejny gust, co nie?)
Zapomniany Wrak, tak to się nazywa fachowo. Może w Halloween znajdziemy tutaj jakiegoś zbłąkanego duszka(za 11 miesięcy, super, pamiętajcie).

No i jedno z najważniejszych, Kotlina strażników...
Widzicie to miedzy czym stoję? To pozostałości przednich nóg piątego posągu, który tutaj kiedyś był, ale został zniszczony. Nie wiem dlaczego, ale... ale wydaje mi się choć to tylko moje szalone spekulacje, że to mógł być posąg Aideen.
Tutaj widać że te posąg są wykonane z fioletowego kamienia.

Tajemnicza świątynia, chciałam tu coś napisać, ale znowu palnęłabym coś dziwnego.
 Z tymi dwoma miejscami powyżej wiąże pewne nadzieje że będą one związane z główną fabułą gry i oczywiście nie mówię tutaj o G.E.D. Strasznie mi brakuje tego klimatu magii na SSO.

Zapomniałabym o jednym miejscu, które skradło mi serce, nie że mi się podoba... po prostu skradło mi serce! Kocioł - na dnie tego miejsca jest przepięknie!

Na zakończenie, w nagrodzie że dotrwaliście do samego końca Skywalker jako Szczerbatek i pracownik G.E.D. jako Czkawka!

+

No i teraz coś dla pomocnych odkrywców, proszę o pomoc. Macie może odkryte te lokalizacje? Ja za nic w świecie nie mogę ich odnaleźć. Jeśli ktoś wie gdzie jest jakaś z tych lokalizacji, napiszcie w komentarzach, proszę(oczywiście po za "Nie wszystko ukryte jest w kościach"). Będę naprawdę wdzięczna i może oszczędzę Was, i przez dłuższy czas już nie wstawię równie długiego posta.

To... to chyba na tyle x'D Mam nadzieję że chociaż trochę Was zaciekawiłam i... i tyle. Narka :]
Created by Agata for WioskaSzablonów. Technologia blogger.